اجزای تاورکرین

1. پایه نصب(اعم از پایه تثبیت یا کالسکه)
تاورکرین ها در دو حالت ثابت و متحرک قابلیت نصب دارند.
2. حالت ثابت: ابتدا گودالی در محل نصب گودالی حفر شده(مبتنی بر کاتالوگ و مدل دستگاه)و سپس پایه تثبیت در داخل آن قرار گرفته،با بتن گودال پر می گردد. وقتی بتن پایه تثبیت ها خشک شد نوبت نصب قطعه اصلی(بیس) روی پایه تثبیت میباشد که در تاور کرین ها با تناژکم بصورت پیچ و مهره بوده در تاور کرین های با تناژ زیاد بصورت پین روی پایه تثبیت فیکس می شود.

حالت متحرک :کالسکه وزنه بر روی ریلی که روی فندانسیون قرار گرفته است،نصب می گردد و با توجه به جدول تاور کرین بر روی کالسکه وزنه های بتنی قرار میگیرد تا تعادل دستگاه حفظ گردد و به واسطه موتورهایی که بر روی کالسکه نصب شده قابلیت حرکت بر روی ریل را دارا می شود.

1 copy

3. قطعات ارتفاعی یا سکشن
یک تاورکرین از سکشن های(section) مختلفی تشکیل شده است که یکی از آن سکشن ها که طول آن از دیگر سکشن بیشتر است و نبشی های به کار رفته آن هم از دیگر سکشن ها محکم تر و قوی تر می باشد قطعه اصلی نام دارد، قطعه اصلی معمولاً از 6 تا 10 متر ارتفاع دارد و در طول و عرض های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

2 copy

3 copy

4. نبشی های 20 به کار رفته در قطعات اصلی از آلیاژ ST52 و از اروپا تهیه می شود و جوشکاری تمامی قطعات با دستگاه جوش های مخصوص انجام می گردد.

5. تلسکوپاژ یا کاج
مهمترین قسمت برای ارتفاع گرفتن تاور کاج آن می باشد، کاج هم بسته به نوع تاور کرین در ابعاد مختلف ساخته می شود که متداول ترین کاج ها، کاج قطعات ارتفاعی1.6×1.6متر و 2×2 متر می باشد که باز هم بسته به مونتاژ تاور کرین سازه آن ضعیف و قوی ساخته می شود. تمامی آهن آلات استفاده شده در کاج های تاور کرین از فولاد st52 می باشد که جوشکاری آن توسط دستگاه جوش های مخصوص انجام می گیرد. پین های مورد استفاده در این کاج ها از الیاژ فولاد CK45 می باشد که بسیار سخت و محکم می باشد، رولیک های مورد استفاده در این کاج ها هم از جنس فولاد CK45 می باشد که از خوردگی در امان باشند.کاج ها معمولاً از چند قسمت تشکیل می شوند.

4 copy        5 copy

کلاف کاج
سبدهای دور کاج قسمت جک و پمپ
سبدهای دور کاج قسمت زیر گردان
تیر مانوریل، قطعه گیر و چنگکی
پالونی
نردبان 4.5 متری حفاظ دار
جک و پمپ

6. گردان

پایین گردان روی سکشن های ارتفاعی و روی گردان هم کله قندی می ایستد.یعنی گردان بین آخرین سکشن(زیرفلش و کنترفلش)و کله قندی در تاور کرین قرار میگیرد.کاج تاور کرین نیز به قسمت پایین گردان متصل میشود و در ارتفاع گرفتن تاورکرین کاج نیز با گردان باهم جابه جا میشوند.در تاورکرین های با تناژ پایین بالای کاج بوسیله پیچ های مخصوص این مجموعه به پایین گردان متصل میشود ولی در تاورکرین های با تناژ بالا کاج بوسیله پین های مخصوص به پایین گردان متصل میشوند.گردان تاورکرین معمولاً بصورت فابریک از خارج وارد کشور می شود .

6 copy

7. کله قندی
مرتفع ترین قسمت هر تاورکرین،قسمت کله قندی آن میباشد پایین کله قندی به گردان تاورکرین بوسیله پیچ و مهره مخصوص متصل میشود.فلش را به قسمت وسط کله قندی(قسمت جلو)و کنتر فلش را به قسمت وسط کله قندی(قسمت پشت) بوسیله پین های متصل میشوند.مهاری های فلش و کنترفلش هم به نوک کله قندی (به قرقره مرکب) به ترتیب به (جلو و پشت) کله قندی متصل میشوند.آهن آلات بکار رفته در کله قندی تاور کرین هم مثل قطعات قبلی که ذکر کردیم از آلیاژ فولاد ST52 ساخته می شود و جوش تمامی قطعات با دستگاه جوش های مخصوص ا نجام می پذیرد. قرقره هایی که روی کله قندی موجود می باشدو در نوک کله قندی موجود میباشد و به نام قرقره مرکب معروف است در این مجموعه ساخته میشود و بلبرینگ های قرقره از نوع 2RS می باشد که مقاوم در برابر آب و رطوبت باشد

8. کنتر فلش

کنتر فلش تاورکرین های سبک معمولاً از ناودانی و لوله و نبشی ساخته می شوند و بصورت مثلث ساخته می شوند ولی تاور کرین های سنگین از هاش های صنعتی استفاده می کنند. ناودانی های بکار رفته در کنتر فلش ها از فولاد ST52 ساخته می شود و لوله هایی که در کنتر فلش ها بکار می رود از جنس لوله مانیسمان استفاده می شوند.کنترفلش ها معمولا در اندازه های3متری تا6متری ساخته میشوند و برای اینکه بر روی تاورکرین نصب شوند باید آنها نسبت به طول فلش مونتاژ کرد.برخی تاورکرین ها برای مونتاژ شدن نیاز به پیچ و مهره مخصوص دارند ولی تاورکرین های سنگین بوسیله پین های مخصوص مونتاژ میشوند جوش تمامی قطعات کنتر فلش با دستگاه جوش های مخصوص و به صورت آب بندی می باشد چون نباید کوچکترین آبی داخل لوله های کنتر فلش نفوذ کند. طول کنتر فلش های لوله های مناسب با طول فلش (باز) تاورکرین محاسبه می شد و طبق تناژ تاورکرین وزنه های بتن روی آن نصب می شود اما مهندسان بدین فکر افتاده اند که طول کنتر فلش را کم کنند و بجای آن وزنه های بتنی را زیاد کنند تا تاور کرین تعادل خود را بهتر حفظ کند و از حالت کنتر فلش مثلثی به کنتر فلش کتابی و یا کنترفلش مکعبی تغییر شکل پیداکرده است.انتهای کنتر فلش ها جای وزنه های بتنی تعبیه می شود که بسته به تناژ تاور کرین وزنه های بتنی پشت آن تعبیه می شود .کنتر فلش های کتابی برای تاور کرین های با تناژ بالا مورد استفاده قرار می گیرد هاش این کنترل فلش ها، هاش مخصوص بوده.

7 copy

9. فلش یا بازو
فلش یا بازوی تاور کرین معمولا از چند تیکه به هم چسبیده تشکیل می شود فلش ها معمولاً از طول 2 متر تا 10 متر ساخته می شود و بسته به نوع تاور کرین قوی و ضعیف ساخته می شوند؛فلش ها بر عکس کنتر فلش ها که اول به شکل مثلث و سپس به شکل کتابی و مکعبی در آمدند ولی فلش تمامی دستگاه ها به صورت مثلث می باشد علت اینکه فلش ها بصورت مثلث ساخته می شوند این است که قطعه ای به نام شاریوت قرار است طول کل فلش در تاور کرین را به جلو و عقب حرکت کند و باید در دو ضلع پایین فلش به جلو و عقب حرکت کند.طول بازوی فلش ها بسته به نوع تاورکرین کوچک و بزرگ است در ایران از طول 24 متر تا طول 72 متر بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. فلش (بازو) دستگاه های سبک (زیر 8 تن) معمولا با پیچ و مهره مخصوص با هم جفت می شوند ولی تاور کرین های سنگین (بالای 10 تن) معمولاً بوسیله پین های مخصوص جفت می شوند.فلش ها معمولاً برای ایستادن در سه جای خود بوسیله مهاری که به کله قندی متصل میشود وصل می شوند. تاور کرین های سبک معمولاً از یک جا و تاور کرین های سنگین معمولاً از دو جا با مهاری به کله قندی متصل می شوند.مهاری های تاور کرین بسته به نوع تاور کرین دارای سازه های مختلفی می باشد مثلاً مهاری های تسمه ای گوشت دار، مهاری های گرد و چهارپهلو و... در سایزهای مختلف.اندازه مهاری ها معمولاً برای هر نوع تاور کرین طبق کاتالوگ آن تعیین می شود و از طول 1 متر تا طول 10 متر ساخته می شود.معمولاً فلش را روی زمین توسط تکنسین مونتاژ و جرثقیل به هم متصل می کنند و یکدفعه به بالای تاور کرین برده و نصب می کنند، قبل اینکه تیکه آخر فلش را به تیکه های دیگر متصل کنند باید شارپوت را روی فلش سوار کند و سپس فلش را تکمیل کرده و با مهاری هایی که روی آن نصب است به بالای تاور کرین قسمت کله قندی برده شده و بوسیله پین های مخصوص به کله قندی متصل و سپس مهاری آن را به قسمت نوک کله قندی متصل می کنند تا فلش سر جای خود بایستد.


10. شاریوت
شارپوت یا کالسکه شارپوت قطعه ای است که زیر فلش بوسیله سیم بکسل و موتور و وینچ در تاور کرین به جلو و عقب می رود تا بار مذکور را به نقطه مورد نظر انتقال دهد.شاریوت از یک سری قرقره و رولیک تشکیل شده است .ابتدای سیم بکسل که از وینچ بالابر شروع میشود به داخل قرقره های شاریوت که در شکل مشاهده میکنید میرود و از آنجا به قلاب ها هدایت میشود.وقتی سیم بکسل آخرین قرقره و آخریت قرقره قلاب را رد کرد به نوک فلش هدایت میشود و توسط وسیله ای به نام خشاب چشم گاوی به قورقوری نوک فلش متصل میشود.شاریوت فوق با چهار قرقره و به اصطلاح 4لا سیم بکسل کار میکند و بعضی دستگاه های سنگین جفت شارپوت و6لا بکسل کار می کنند تا بتوانند بار سنگین تر حمل کنند.

8 copy